otrdiena, 2011. gada 20. septembris

LV augļkopības institūta dalība izstādē „Riga Food 2011”

LVAI no 7. līdz 10. septembrim piedalījās 16. starptautiskā pārtikas izstādē „Riga Food 2011”, kas notika Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala. Izstādē piedalījās 582 dalībnieki no 40 valstīm, to apmeklēja 35 010 interesenti. Izstādes ekspozīciju veidoja desmit tematiskas sadaļas. LV Augļkopības institūta eksperimentālais pārstrādes cehs ar savu produkciju un informatīvajiem materiāliem piedalījās stendā „Riga Food Innovation”, kur bija apskatāmi pārtikas nozares jaunumi no Latvijas universitātēm un pētniecības institūtiem, kā arī citām biznesa atbalsta struktūrām. Institūta stends bija krāsains un interesants, izstādes apmeklētājiem par to bija liela interese.

Institūta darbinieki piedalījās Animācijas stendā, kur tika organizēta izglītojoša izklaide pieaugušajiem un jautras atrakcijas bērniem. Izstādes apmeklētāji varēja nogaršot eksperimentālā pārstrādes ceha jaunāko produkciju, noteikt tās izejmateriālus, kā arī piedalīties konkursā „Vai pazīstam Latvijas augļus un ogas?”. Atsaucība konkursam bija liela, cilvēki tā laikā vēlējās saņemt atbildes uz jautājumiem par veselīgu uzturu, par dažādiem interesantiem augiem, kurus var audzēt Latvijā, piemēram, aktinīdijām, citronliānām.

Izstādes laikā Institūta zinātnieki projekta „Tehnoloģiju pārneses centra izveide augļkopībā" (2010 - 1012)” ietvaros sniedza konsultācijas par augļaugu šķirnēm, augļu koku un ogulāju agrotehniku. Apmeklētājiem bija iespēja piedalīties rudens ābolu un bumbieru šķirņu degustācijā, kuras laikā kārtējo reizi varēja pārliecināties par mūsu augļu labajām īpašībām.

Nav komentāru: